20. 9. 2012

Sokol Mírovka – SK Ždírec n.D. „B“  4 : 1  (  1 : 0 )

Sestava :   Tomášek – Havelka, Veselský, Plíšek, Zahradník (85.Marek) – Málek   (72.min.Doležal), Havlíček, Beran, Pátek L. – Bílek (46.min.Matějka Jiří), Máša

Rozhodčí :  Kučera      ŽK  0 : 2                       Diváků  100

Na hřiště jednoho z favoritů soutěže jsme odjížděli znovu v hodně lepené sestavě. Domácí ,vedení zkušeným trenérem Kuchtou,se netají postupovými ambicemi a  mají kádr sestavený prakticky ze samých havlíčkobrodských hráčů ročniků 88 -90. Hosté vůbec nezachytili úvod zápasu. Hned v 1.min. propadla pravá strana obrany a následný centr uklidil Němec z malého vápna do sítě. I nadále se na otřesené hosty valili jeden útok za druhým. V 10.min. střílel domácí útočnik těsně nad. Po dalších pěti minutách nebezpečný brejk skončil střelou těsně vedle. Po 20.min. se hosté konečně vzpamatovali a hra se vyrovnala. Domácí se sami vystavovali do ofsajdů a hostující střely končili mimo. V 35.mi. si na centr Máši naběhl Pátek,ale s brankářem přeloboval i branku. Tři minuty před pauzou výborně zasáhl proti nové posile domácích Hübnerovi brankář Tomášek. Do druhé půle vstoupili hosté aktivně a hed ve 46.min. se dočkali vyrovnání, Máša poslal míč za obranu a Havlíček ho propíchl okolo brankáře 1 : 1. Domácí působili jako opaření a hosté měli více ze hry. Rozhodnutí přinesli dvě akce nejlepšího muže zápasu Hübnera. V 57.min. ulici mezi stopery zastavil skluzem Veselský, míč se však dostal k Hübnerovi,jenž svůj samostatný únik ještě vyšperkoval kličkou Tomáškovi 2:1. Za dalších pět minut si stejný hráč udělal ze tří hostujících obránců slalomové tyče a znovu rozvlnil síť 3 : 1. Na hosty spadla deka. V 70.min. po rychlém brejku domácích  nastřelil vlastní břevno Veselský. Po dalších čtyřech
minutách trefil Šimon z přímého kopu tyč. Brankový účet uzavřeli domácí v 80.min., kdy úspěšně zakončili útok dva na brankáře. Za hosty ještě mohl v závěru snížit Pátek, ale ve velké šanci volil ještě zbytečně další kličku a obránce mu míč ukopl. Zápas měl tři fáze. Naše katastrofální úvodní čtvrthodina, potom jsme hráli s domácími do 60.min. vyrovnanou partii, ale po dvou brankách už zbytek utkání patřil znovu domácím. Výhra domácích je zasloužená,v naší hře bylo plno chyb,byli jsme pomalí a nedůrazní. Další pokus máme v sobotu doma s Dlouhou Vsí.