24. 8. 2012

SK Ždírec n.D. „B“ – Sokol Rozsochatec  0:2  (0:1)

Sestava  :  Semelka – Plíšek, Veselský, Beran, PátekL. – Zahradník ( 75.min.Němec), Havelka, Matějka Jiří, Tlustý (37.min.Málek) – Bříza ( 63.min.Bílek ), Máša.

Rozhodčí  :  Bouda                      ŽK  2 : 1                   Diváků  40

První domácí zápas jsme v úmorném vedru bohužel nezvládli. I když jsme se připravovali na hru do plných a rychlé brejky hosté nás právě z těchto situací ztrestali. Ve velkém horku začala obě mužstva spíše opatrně. Až v 7.min.po chybné rozehrávce hostujícího brankáře centroval Máša,ale Bříza hlavičkoval vedle.V 19.min.se po dlouhém nákopu  Berana dostal do úniku Máša, ovšem střílel opět vedle. Hosté dobře bránili a vyráželi k nebezpečným brejkům,které však dobře zastavoval hlavně Semelka, který velmi dobře zajišťoval obrannou čtveřici. Ovšem ve 32.min.hosté po naší chybné rozehrávce rychle zaútočili a osamocený Novák si na malém vápně už věděl rady 0:1.Domácí se snažili dále o aktivní hru a v závěru poločasu hosty zatlačili. Nejdříve ve 37.min.Máša prostrčil   míč do vápna Matějkovi, ale ten v dobré příležitosti střílel vedle. Nejhezčí akci domácí předvedli v poslední minutě první půle,kdy po pěkné spolupráci Málka a Máši pohotově střílel z deseti metrů Bříza a brankář Peňáz předvedl excelentní zákrok.Na začátku druhé  půle dostal šanci zahrávat přímý kop z dobré vzdálenosti Matějka a jeho pokus tečovaný  zdí doskákal metr vedle pravé tyče. V 56.min.přišel další smrtící brejk hostů a Dundáček bombou na přední tyč propálil Semelku 0 : 2.To domácí srazilo a hosté mohli znovu trestat,když se jejich hráč dostal do samostatného úniku a faulující Havelka mohl být rád,že rozhodčí vytáhl pouze ŽK. V závěru se rezerva pokusila o tlak,ale až na dvě pěkné  střely Berana, které zlikvidoval Peňáz se na větší ohrožení hostující branky nezmohla. I když jsme měli po většinu času míč na kopačkách,naše snaha byla naprosto jalová a po našich ztrátách nás hosté z rychlých brejků trestali.Z domácích se nad průměr dostali  jen Plíšek a hlavně Beran,jehož bojovnost a  nasazení by měli být pro ostatní do dalších zápasů příkladem.