Golčův Jeníkov – SK Ždírec n.D. „B“

28. 8. 2012

Golčův Jeníkov – SK Ždírec n.D. „B“  6 : 3  ( 3 : 2 )

Sestava  :  Tomášek – Polánský, Havelka, Veselský, Pátek L.– Máša, Havlíček (75.min.Němec), Matějka, Beran – Bříza, Bílek (60.min.Málek).

Rozhodčí :  Čejka                 ŽK  3 : 2             ČK 0 : 1        Diváků  80

V galapředstavení domácího kapitána Jakuba Hortenského se změnilo utkání 3.kola OP    v Golčově Jeníkově. Hosté zaspali úvod a už v 1.min. po centru zleva olízla hlavička    domácího hráče tyč. Za další tři minuty už uhodilo, po nákopu z půli hřiště utekl Hortenský   Pátkovi a své sólo proměnil 1 : 0. Potom se hra odehrávala spíše mezi šestnáctkami. Až   v 16.min. hosté špatně rozehráli a Hortenský pádil znovu sám na Tomáška, který svůj tým   podržel. Ve 23.min. zahrozili hosté,Matějkův přímý kop bravurně vyrazil Krajíček a následný centr poslal Bříza hlavou ve 100% šanci vedle. To strhlo ofenzivní lavinu, která pokračovala až do konce zápasu. Hned o minutu později vyhrál běžecký souboj kapitánů ten domácí a podél Tomáška zvýšil na 2 : 0.Ve 26.min. pěkně centroval Matějka a Bříza z dobré pozice znovu branku netrefil. Potom se prodíral do vápna Beran,ale jeho souboj s obráncem rozhodčí jako penaltový neposoudil. O minutu stejný souboj Veselského a Hortenského ve vápně pískl a domácí střelec mohl slavit hattrick 3 : 0. Hosté se však nevzdávali a po rohu Máši trefil nešťastník Bříza hlavou tyč. Ve 40.min. Přehlavičkoval Pátek po přímém kopu prázdnou bránu. Za minutu se hosté dočkali,když Bílek trefil v pádu levačkou šibenici 3: 1.Minutu před pauzou kopal Matějka přímý kop,jeho pokus vyrazil Krajíček jen před sebe a Beran trestuhodně přestřelil. Stejný hráč za chvíli předvedl trestuhodnou nedisciplinovanost, když strčil do provokujícího Hortenského a následovala ČK. V nastavení předvedl velké sólo Máša, který přešel přes tři hráče a nechal tak spoluhráče ve hře 3 : 2. Do druhé půle vstoupili hosté aktivně, ale srazila je vlastní naivita, když po  odpískání faulu přestali hrát,domácí rychle rozehráli na opět volného Hortenského,který přihrál před prázdnou branku Miřáckému a v 52.min. to bylo 4 : 2.Hosté však i v deseti bojovali,Matějka vybojoval na váhajícím obránci míč,ale místo střely volil přihrávku na Břízu,který si nepohlídal ofsajd. Ve snaze o korekci výsledku se domácím otvírala vrátka v hostující obraně a hlavně Hortenský si cvičil samostatné nájezdy. Naštěstí nemohoucnost střelců a jednou i tyč držela hosty stále ve hře. Až v 77.min. Hortenský znovu proběhl nepoučitelnou hostující obranou a zvýšil na 5 : 2. V 80.min. Máša  pohotovou střelou zpoza vápna snížil na 5 : 3.O tři minutu později však vrátil    tříbrankové vedení domácím stylově ze samostatného úniku opět Hortenský. V 90.min.    dokonal svůj zmar loňský střelec Bříza,který ze dvou kroku napálil zcela sám míč jen do Krajíčka. Tento zápas jsme hlavně v obraně absolutně nezvládli a šanci na zvrat ve druhé    půli nám vzal zkrat mladého obránce Berana. Pochvalu zaslouží jen bojovník Máša a přes    velký počet obdržených branek i golman Tomášek,který své spoluhráče ještě několikrát podržel.