14. 9. 2012

FC Chotěboř „B“  -  SK Ždírec n.D. „B“    5:1  (2:1)

Sestava : Semelka – Polánský, Veselský, Zahradník, Havelka – Málek, Havlíček,  Matějka Jiří (85.min.Marek), Pátek L. – Cimpl (70.min.: Kolář),Tlustý

Rozhodčí  : Duben                       Bez  ŽK                     Diváků  60

Na hřiště jednoho z favoritů soutěže,rezervy Chotěboře, jsme z důvodu zranění a disciplinárních trestů nastupovali bez osmi hráčů ( Matějka an, Máša, Pleva, Němec, Bříza,Bílek,Beran,Doležal). Kádr doplněný o čtyři dorostence podal i tak bojovný výkon a vysoká porážka je až příliš krutá. Úvod zápasu byl spíše opatrný,hosté pozorně bránili a pohyblivější domácí se do šancí nedostávali.První vzruch přinesla až bomba Zahradníka v 11.min.,která skončila jen těsně nad.Za tři minuty pěkně zakombinovali domácí a před volným Češíkem odhlavičkoval na poslední chvíli míč na roh Matějka. Stejný hráč si za chvíli bohužel podvrknul kotníka a jelikož na lavičce byl už jen dorostenec Kolář a zraněný Marek,musel s tímto zraněním hrát skoro celý zápas. Ve 22.min.přišla hrubá chyba brankáře Semelky,který špatně odkopl malou domu a domácí   brejk do rozhozené obrany proměnili 1 : 0.To hosty trochu srazilo a domácí pustili do tlaku.Ve 35.min.nestačil limitovaný Matějka rychlostně na průnik středem hřiště a domácí hráč procedil přes vyběhnuvšího Semelku míč do sítě 2 : 0.Hned za dvě minuty však napřáhl z 25-ti metrů dorostenec Havlíček a krásnou střelou vrátil hosty do hry 2 : 1.Ti ještě dvakrát do poločasu zahrozili ze standardních situací.Do druhé půle vstoupili hosté aktivně,ale opět je srazili individuální chyby.V 52.min.prošel lehce nejlepší hráč domácích Koutný od rohového praporku přes dva hráče a jeho souboj s Havlíčkem posoudil rozhodčí faul.K přímému kopu se postavil Češík a jeho střela přes zeď byla přesná 3 :1.Za tři minuty pálil opět o pár centimetrů nad z přímého kopu Zahradník.V 62.min.pustil pomezní Bohuněk dvou metrový ofsajd (dle vyjádření diváků na tribuně) a zkušený Bílek si v úniku věděl rady.Hned o minutu později napálil míč z voleje Polánský a zákrok domácího golmana byl xcelentní.Poslední gól padl v 72.min. po dalším brejku do otevřené obrany, když první střelu Semelka jen vyrazil a na následnou dorážku už byl krátký 5 : 1.Vzápětí  mohl snížit střídající Kolář,který po přihrávce Veselského hlavičkoval ve vyložené šanci nad.Hosté utkání nezabalili,vytvořili si v závěru několik standartek,ale všechny přitahoval jako magnetem malý velký muž v domácí obraně Haltuf.I přes vysokou porážku jsme na hřišti favorita nezanechali špatný dojem.Rozhodli naše individuální chyby a snad 100%  domácí efektivita v koncovce.I tak bych hráče za přístup k zápasu pochválil.